Artykuł sponsorowany

Czy szkło w frontach meblowych jest w modzie?

Czy szkło w frontach meblowych jest w modzie?

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania szkłem jako materiałem wykończeniowym w meblach. Wpływ na to ma nie tylko jego estetyka, ale także funkcjonalność. W artykule przedstawiamy, dlaczego warto zdecydować się na szklane fronty meblowe oraz jakie są ich zalety i rodzaje.

Czy szkło w frontach meblowych jest w modzie?

Szkło w frontach meblowych to synonim nowoczesności i elegancji. Dzięki swojej przejrzystości i połyskowi nadaje wnętrzom lekkości oraz przestronności, a jednocześnie dodaje im szyku. Szkło może być również barwione, co pozwala na tworzenie unikalnych kompozycji kolorystycznych, idealnych dla osób ceniących oryginalne rozwiązania. Ponadto, szklane fronty doskonale komponują się z innymi materiałami, takimi jak drewno czy metal, co sprawia, że mogą być stosowane zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Szkło do frontów meblowych cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy uderzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku mebli użytkowanych na co dzień, takich jak kuchenne szafki czy szafy w przedpokoju. Dodatkowo, szklane powierzchnie są łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby pozbyć się kurzu i zabrudzeń. W przeciwieństwie do niektórych materiałów, takich jak fornir czy laminat, szkło nie zmienia koloru pod wpływem promieni słonecznych ani nie odkształca się pod wpływem wilgoci.

Na rynku dostępne są różne rodzaje szkła stosowanego w frontach meblowych, które różnią się zarówno właściwościami, jak i wyglądem. Najpopularniejsze z nich to szkło lakobel, czyli szkło float pokryte warstwą farby lakierowej, która nadaje mu jednolity kolor. Innym rodzajem jest szkło lacobel t, które wyróżnia się tym, że jego powierzchnia jest nieprzezroczysta i matowa. Warto również wspomnieć o szkle satynowanym, które charakteryzuje się delikatnym wzorem powstałym na skutek piaskowania lub trawienia kwasem. Ostatnim z wymienionych rodzajów jest szkło drukowane, które pozwala na naniesienie dowolnego wzoru lub grafiki na powierzchnię frontu.