Artykuł sponsorowany

Łazienka oddzielona szklaną ścianą od sypialni - hit czy kit?

Łazienka oddzielona szklaną ścianą od sypialni - hit czy kit?

W ostatnich latach projektanci wnętrz coraz częściej decydują się na nietypowe rozwiązania, które mają na celu zaskoczenie i zainteresowanie klientów. Jednym z takich pomysłów jest łazienka oddzielona szklaną ścianą od sypialni. Czy to rozwiązanie jest jednak praktyczne i estetyczne, czy raczej powinniśmy trzymać się tradycyjnych aranżacji? Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie w naszym domu.

Przeczytaj również: Gdzie najczęściej spotykamy szkło laminowane w wystroju mieszkań?

Zalety szklanej ściany między łazienką a sypialnią

Szklana ściana między łazienką a sypialnią może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, wprowadza do wnętrza lekkości i przestronności, co sprawia, że pomieszczenia wydają się większe. Po drugie, taka aranżacja pozwala na lepsze doświetlenie łazienki dzięki naturalnemu światłu docierającemu z sypialni. Po trzecie, ściany szklane mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru. Wreszcie, dla osób ceniących sobie bliskość z partnerem, taka aranżacja może sprzyjać większej intymności.

Wady szklanej ściany między łazienką a sypialnią

Mimo licznych zalet, szklana ściana między łazienką a sypialnią ma też swoje wady. Przede wszystkim, może utrudniać zachowanie prywatności, zwłaszcza jeśli nie zastosujemy matowego szkła lub rolet. Poza tym, taka aranżacja może sprawiać trudności w utrzymaniu porządku i czystości, gdyż szkło jest materiałem, na którym szybko osadzają się zabrudzenia i odciski palców. Dodatkowo, szklana ściana może wpływać na akustykę pomieszczeń, powodując wzrost poziomu hałasu w sypialni podczas korzystania z łazienki.

Jak dobrze zaprojektować przestrzeń z szklaną ścianą?

Jeśli zdecydujemy się na szklaną ścianę między łazienką a sypialnią, warto zadbać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, należy dobrać odpowiednie szkło - najlepiej hartowane lub laminowane, które zapewni bezpieczeństwo użytkowników. Warto również zainwestować w matowe szkło lub rolety, które pozwolą na zachowanie prywatności. Dobrym pomysłem może być też zastosowanie specjalnych folii, które utrudniają prześwitywanie światła i zapewniają dodatkową izolację akustyczną.

Alternatywne rozwiązania dla szklanej ściany

Jeśli szklana ściana między łazienką a sypialnią nie przekonuje nas do końca, istnieje kilka alternatywnych rozwiązań. Możemy zdecydować się na półszklaną ścianę, która zapewni równowagę między prywatnością a przestronnością wnętrza. Innym pomysłem jest zastosowanie przesuwnych paneli lub drzwi, które pozwolą na dowolne oddzielanie i łączenie pomieszczeń.